O skórę warto dbać w każdym wieku!

Dziś jest:Środa, 29 czerwca 2022, Imieniny: Piorta, Pawła

Informacja Medyczna

2014-07-11

O skórę warto dbać w każdym wieku!

Współczesny tryb życia oraz zanieczyszczenie środowiska wpływają destrukcyjnie na nasz organizm, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o swoje zdrowie i wygląd w każdym wieku. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dopisuje nam zdrowie, przyjrzyjmy się naszej skórze – ona powie nam wszystko. Jest ona w dobrej kondycji tylko wtedy, gdy nie obciążamy jej nałogami, nieodpowiednią dietą czy choćby uczulającymi kosmetykami.


twarzy – na skórze wokół oczu. To tam najwcześniej pojawiają się cienie, przebarwienia i zmarszczki dodające lat, a wszystko przez fakt, że skóra jest w tym miejscu najcieńsza. Co więcej, jest ona pozbawiona warstwy lipidowej chroniącej przed negatywnymi konsekwencjami działań czynników zewnętrznych.

Nawadnianie skóry

Wokół oczu najwcześniej pojawiają się zmarszczki, nawet u kobiet po 20 roku życia, wpływając tym samym na komfort psychiczny i zdrowie. Aby uniknąć zwiotczenia skóry między 25 a 30 rokiem życia, warto zadbać o siebie jak najwcześniej. Jeżeli zmarszczki zdążyły się już pojawić, nadal nie wszystko stracone, bowiem zmiana trybu życia może skutecznie odżywić skórę i całe nasze ciało bez względu na wiek. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na poprawę lub pogorszenie kondycji skórnej jest nawadnianie. Inne rejony twarzy posiadają specjalne gruczoły (np. łojowe) spełniające funkcję wspomnianej wcześniej warstwy lipidowej, co zmniejsza utratę wody. Wokół oczu nie spotkamy podobnych tworów skórnych, dlatego też w tym miejscu szybciej dochodzi od wysuszenia, a nawet przesuszenia skóry. Odwodnienie tkanki doprowadza do przedwczesnego starzenia, zwiotczenia i sinienia, powodując niezdrowy, zmęczony wygląd. Aby tego uniknąć, dobrze zainteresować się kosmetykami stworzonymi do radzenia sobie z tego typu problemami. Nie polecamy jednak stosowania niesprawdzonych preparatów, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku – najlepiej polegać na produktach profesjonalnych, zawierających naturalne składniki, czego przykładem może być krem pod oczy Idéalia od Vichy. Dokładnie opracowany skład kosmetyków chroni skórę przed utratą blasku i elastyczności oraz przed powstawaniem przebarwień.

Zmiana nawyków

Poza pielęgnacją skóry za pomocą różnego rodzaju kosmetyków trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia dotyczące przede wszystkim jedzenia i nałogów. Równie ważna jest kwestia higieny snu. Przestrzegając kilku ważnych zasad z tym związanych, szybko dostrzeżemy poprawę kondycji skóry, która stanie się bardziej wypoczęta i gładka. Jedną z najważniejszych zasad są regularne godziny zasypiania i wstawania. Regularność zbawiennie wpływa na regenerację skóry w czasie snu, dlatego po pewnym czasie zauważymy różnicę w wyglądzie i samopoczuciu. Aby jednak sen był głęboki i spokojny, powinniśmy zasypiać po lekkiej kolacji, zjedzonej ok. 2-3 godzin przed snem. Bogata w witaminy, urozmaicona dieta to kolejny sposób na poprawę wyglądu cery. Nasze menu powinno być wzbogacone o surowe warzywa i owoce, ograniczyć należy natomiast spożycie kawy, mocnej, czarnej herbaty i alkoholu.

Dodaj komentarz lub opinię


Autor:

Treść*:


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta

Najnowsze wątki na forum

medycyna pracy on line

Jak ważne są badania medycyny pracy warszawa...

Kami_77777 | 2022-06-29 21:28

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-06-29 10:09