Wizyta u diabetologa – jak się przygotować?

Dziś jest:Środa, 29 czerwca 2022, Imieniny: Piorta, Pawła

Informacja Medyczna

2014-04-18

Wizyta u diabetologa – jak się przygotować?

Wybierając się do lekarza diabetologa, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o randze schorzenia. Skierowanie do tego typu specjalisty uzyskaliśmy nie bez powodu, dlatego do takowej wizyty warto się dobrze przygotować, aby dać lekarzowi jak najwięcej wskazówek pomocnych przy ustalaniu diagnozy. Poza tym pomiędzy kolejnymi wizytami należy skrupulatnie i dokładnie wypełniać lekarskie zalecenia.

Odpowiednie badania

Na pierwszą wizytę u diabetologa należy przyjść odpowiednio przygotowanym – chodzi tu głównie przede wszystkim o zabranie ze sobą aktualnych badań, które dadzą lekarzowi pogląd na obecny stan zdrowia pacjenta i z pewnością pomogą w ustaleniu diagnozy. Warto mieć ze sobą badanie krwi wykonane na czczo, które zawiera oznaczone następujące parametry: OB, morfologia, mocznik, kreatynina, elektrolity, kwas moczowy, lipidogram, Alat, TSH. Przy okazji warto mieć przy sobie także badanie ogólne moczu.

Poza tym należy poinformować lekarza o lekach, które przyjmujemy – pomocny będzie spis wszystkich substancji wraz z dawkowaniem. Można także przynieść ze sobą pełną dokumentację medyczną, jeśli mamy do niej dostęp: skierowania do specjalistów, wypisy ze szpitali, wyniki pozostałych badań wykonywanych w ostatnich latach.

Diabetolog powinien również otrzymać od chorego książeczkę, w której zapisuje się wykonywane regularnie pomiary ciśnienia tętniczego oraz pomiary cukru – cukier bada się zwykle od 3 do 6 razy dziennie, dwie godziny przed i dwie godziny po posiłku. Podczas wizyty warto mieć przy sobie swój glukometr w celu kontroli – czasem może okazać się, że wyniki pomiaru różnią się od siebie w zależności od aparatury pomiarowej.

Częstość wizyt

Z nową chorobą i lekarzem diabetologiem należy się przede wszystkim "oswoić" – z pewnością pomoże w tym odwiedzanie specjalistycznych portali dla diabetyków takich jak www.insulinowi.pl. Częstość wizyt u lekarza różni się w zależności od typu choroby, stosowanych leków i faktu podjęcia nowej terapii. Codzienne wizyty zarezerwowane są dla pacjentów rozpoczynających insulinoterapię lub takich, u których następuje zmiana schematu leczenia. Chorzy, którzy leczą się doustnymi lekami, muszą odwiedzać lekarza raz na tydzień, a pozostali – zwykle dwa razy do roku.

Dodaj komentarz lub opinię


Autor:

Treść*:


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (5)

AutorWypowiedź

Nfvovera

2022-06-20 12:21:19

persuasive essay on iraq war money can't buy happiness essay outline https://essaytruelist.com/

JbdgZentainue

2022-06-21 23:29:50

childhood event essay topics haverford college essay https://essayanalyticok.com/

AkiiAxona

2022-06-22 01:14:28

ap lit essay scoring essay on cell phones in school https://ouressaypride.com/

EcekBialm

2022-06-23 14:14:53

college essay common app word limit how to write an essay for high school application https://essaychekhere.com/

AthbAxona

2022-06-27 20:58:59

what is the normal dose of sildenafil sildenafil vs vardenafil https://sildenafilrealed.com/

Zadaj pytanie Ekspertowi

Porady Eksperta

Jeżeli w naszej bazie brakuje
odpowiedzi na Twoje pytanie
zapytaj naszego Eksperta

Najnowsze wątki na forum

medycyna pracy on line

Jak ważne są badania medycyny pracy warszawa...

Kami_77777 | 2022-06-29 21:28

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-06-29 10:09